DC-005-A25
DC-005-A25
ПроизводительYuandi
Партномер производителяDC-005-A25
ОписаниеConnectors Yuandi DC-005-A25
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Силовые разъемы постоянного тока |
| Производитель | Yuandi |
| Вес | 1.642 |
| Operating Temperature | -20℃~+70℃ |
| Operating Temperature Range | - |
| Voltage Rating (Max) | 30V |
| Current Rating (Max) | - |
| Connector Type | DC Power Jack |
| Rated Current | 2A |
| Mounting Style | - |
| Outside Contact Diameter | 6.4mm |
| Inside Contact Diameter | 2.5mm |
| Mounting Type | Right Angle |
| Rated Voltage | 30V |
| Current Rating | 2A |
| working temperature | -20℃~+70℃ |
