0.5S-4S-28PWT-0.71R
0.5S-4S-28PWT-0.71R
ПроизводительJINJIA
Партномер производителя0.5S-4S-28PWT-0.71R
ОписаниеConnectors JINJIA 0.5S-4S-28PWT-0.71R
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | JINJIA |
| Вес | 0.54 |
| Operating Temperature Range | -20℃~+70℃ |
| Pitch | 0.5mm |
| Height Above Board | 2mm |
| Mounting Type | Horizontal attachment |
| Number of Contacts | 28P |
| Locking Feature | Flip type |
| Contact Type | Bottom Contact |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm |
