DC+02IB
DC+02IB
ПроизводительJINJIA
Партномер производителяDC+02IB
ОписаниеConnectors JINJIA DC+02IB
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Силовые разъемы постоянного тока |
| Производитель | JINJIA |
| Вес | 1.79 |
| Operating Temperature | -20℃~+70℃ |
| Operating Temperature Range | -20℃~+70℃ |
| Voltage Rating (Max) | 30V |
| Current Rating (Max) | 2A |
| Connector Type | DC Power Jack |
| Rated Current | 2A |
| Mounting Style | Bend insert |
| Outside Contact Diameter | 6.4mm |
| Inside Contact Diameter | 2mm |
| Mounting Type | Right Angle |
| Rated Voltage | 30V |
| Current Rating | 2A |
| working temperature | -20℃~+70℃ |
