74HC595D
74HC595D
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регистры сдвига |
| Производитель | JSMSEMI |
| Вес | 0.32 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Supply Voltage | 2V~6V |
| Output Type | Tri-State |
| Number of Elements | 1 |
| Clock Frequency | 100MHz |
| Function | Serial-to-Serial or Parallel |
| Series | 74HC |
| Voltage - Supply | 2V~6V |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Propagation Delay | 15ns@6V,50pF |
