DTA144EE
DTA144EE
ПроизводительTak Cheong
Партномер производителяDTA144EE
ОписаниеTransistors/Thyristors Tak Cheong DTA144EE
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | Tak Cheong |
| Вес | 0.024 |
| Operating Temperature | - |
| Type | PNP |
| Power Dissipation (Pd) | 150mW |
| Input Voltage (VI(on)@Ic,Vce) | 3V |
| Transistor Type | 1 PNP pre-bias |
| Resistor Ratio | 1 |
| Output Voltage (VO(on)@Io/Ii) | 300mV@10mA,0.5mA |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 68@5mA,5V |
| Collector Current (Ic) | 100mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | - |
| Input Resistor | 47kΩ |
| Input Voltage (VI(off)@Ic,Vce) | 500mV@100uA,5V |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Pd- Power Dissipation | 150mW |
| Current - Collector(Ic) | 100mA |
| Number | 1 PNP Pre-Biased |
| DC Current Gain | 68@5mA,5V |
| Voltage - Input(Max)(VI(off)) | 500mV |
| Output Voltage(VO(on)) | 300mV@10mA,0.5mA |
