DTC144EE
DTC144EE
ПроизводительTak Cheong
Партномер производителяDTC144EE
ОписаниеTransistors/Thyristors Tak Cheong DTC144EE
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | Tak Cheong |
| Вес | 0.025 |
| Type | NPN |
| Power Dissipation (Pd) | 150mW |
| Transistor Type | - |
| Resistor Ratio | 1 |
| Collector Current (Ic) | 100mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 50V |
| Input Resistor | 47kΩ |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Pd- Power Dissipation | 150mW |
| Current - Collector(Ic) | 100mA |
| Number | - |
| DC Current Gain | 68@5mA,5V |
