946H-1C-9D-F
946H-1C-9D-F
ПроизводительHSINDA
Партномер производителя946H-1C-9D-F
ОписаниеRelays HSINDA 946H-1C-9D-F
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сигнальные реле |
| Производитель | HSINDA |
| Вес | 3.997 |
| Operating Temperature | -30℃~+70℃ |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Contact Resistance | 100mΩ |
| Coil resistance | 405Ω |
| Contact form | A set of conversions: 1C (Single-pole Double-throw Conversion) |
| Coil Rated Power | 200mW |
| Operate Time | 6ms |
| Coil Voltage | 9V |
| Release Time | 3ms |
| Contact Rating | 1A@125VAC;2A@30VDC |
| Switching Voltage(Max) | 125V@AC;30V@DC |
| Switching Current(Max) | 2A |
