Y14H-1C-12DS
Y14H-1C-12DS
ПроизводительHSINDA
Партномер производителяY14H-1C-12DS
ОписаниеRelays HSINDA Y14H-1C-12DS
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сигнальные реле |
| Производитель | HSINDA |
| Вес | 2.91 |
| Operating Temperature | -30℃~+70℃ |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Contact Resistance | 100mΩ |
| Coil resistance | 960Ω |
| Contact form | A set of conversions: 1C (Single-pole Double-throw Conversion) |
| Coil Rated Power | 150mW |
| Operate Time | 5ms |
| Coil Voltage | 12V |
| Release Time | 5ms |
| Contact Rating | 500mA@125VAC;1A@24VDC |
| Switching Voltage(Max) | 125V@AC;30V@DC |
| Switching Current(Max) | 1A |
