LM2576S-ADJ
LM2576S-ADJ
ПроизводительTWGMC
Партномер производителяLM2576S-ADJ
ОписаниеPower Management (PMIC) TWGMC LM2576S-ADJ
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | DC-DC преобразователи |
| Производитель | TWGMC |
| Вес | 1.99 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃@(TA) |
| Output Current | 3A |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current (Iq) | 50uA |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Voltage | - |
| Input Voltage | 7V~40V |
| Switching Frequency | 52kHz |
| Topology | Step-down |
| Function | Step-down type |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Synchronous Rectification | No |
