LM2596S-ADJ
LM2596S-ADJ
ПроизводительTWGMC
Партномер производителяLM2596S-ADJ
ОписаниеPower Management (PMIC) TWGMC LM2596S-ADJ
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | DC-DC преобразователи |
| Производитель | TWGMC |
| Вес | 1.97 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃@(TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 3A |
| Quiescent Current | 80uA |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current (Iq) | 80uA |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 40V |
| Output Voltage | 1.2V~37V |
| Input Voltage | 40V |
| Switching Frequency | 150kHz |
| Topology | Buck |
| Function | Buck |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Synchronous Rectification | No |
| Frequency - Switching | 150kHz |
| Synchronous Rectifier | No |
