DTC123YCA
DTC123YCA
ПроизводительTWGMC
Партномер производителяDTC123YCA
ОписаниеTransistors/Thyristors TWGMC DTC123YCA
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | TWGMC |
| Вес | 0.03 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Power Dissipation (Pd) | 300mW |
| Input Voltage (VI(on)@Ic,Vce) | 3V@20mA,0.3V |
| Resistor Ratio | 4.5 |
| Output Voltage (VO(on)@Io/Ii) | 300mV@10mA,0.5mA |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 33@10mA,5V |
| Collector Current (Ic) | 100mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 50V |
| Input Resistor | 2.86kΩ |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Pd- Power Dissipation | 200mW |
| Current - Collector(Ic) | 100mA |
| DC Current Gain | 33@10mA,5V |
| Output Voltage(VO(on)) | 300mV@10mA,0.5mA |
