DTC143ZE
DTC143ZE
ПроизводительTWGMC
Партномер производителяDTC143ZE
ОписаниеTransistors/Thyristors TWGMC DTC143ZE
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | TWGMC |
| Вес | 0.027 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Power Dissipation (Pd) | 100mW |
| Input Voltage (VI(on)@Ic,Vce) | 1.3V@5mA,0.3V |
| Resistor Ratio | 10 |
| Output Voltage (VO(on)@Io/Ii) | 300mV@5mA,0.25mA |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 80@10mA,5V |
| Collector Current (Ic) | 100mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 50V |
| Input Resistor | 4.7kΩ |
| Input Voltage (VI(off)@Ic,Vce) | 0.5V |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Pd- Power Dissipation | 150mW |
| Current - Collector(Ic) | - |
| Number | - |
| DC Current Gain | 80@10mA,5V |
| Voltage - Input(Max)(VI(off)) | 500mV@100uA,5V |
| Output Voltage(VO(on)) | 300mV@5mA,0.25mA |
