UA1M
UA1M
ПроизводительSMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
Партномер производителяUA1M
ОписаниеDiodes SMC UA1M
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Лавинные диоды |
| Производитель | SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing)) |
| Вес | 0.119 |
| Rectified Current | 1A |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1.7V@1A |
| Reverse Voltage (Vr) | 1kV |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 3uA@1kV |
| Reverse Recovery Time (trr) | 75ns |
| Diode Configuration | Independent |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1kV |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 30A |
| Current - Rectified | 1A |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1.7V@1A |
| Avalanche Energy | 20mJ |
