BAS21
BAS21
ПроизводительDoeshare
Партномер производителяBAS21
ОписаниеDiodes Doeshare BAS21
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Коммутационные диоды |
| Производитель | Doeshare |
| Вес | 0.032 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Rectified Current | 400mA |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1.25V@200mA |
| Reverse Voltage (Vr) | 250V |
| Reverse Recovery Time (trr) | 50ns |
| Diode Configuration | Independent Type |
| Reverse Leakage Current | 1uA@200V |
