PH-01517
PH-01517
ПроизводительLiansheng
Партномер производителяPH-01517
ОписаниеConnectors Liansheng PH-01517
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Штыревые головки |
| Производитель | Liansheng |
| Вес | 5.083 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Operating Temperature Range | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | - |
| Current Rating (Max) | 3A |
| Contact Material | - |
| Number of Pins | 40P |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | - |
| Insulation Height | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Pins Structure | 1x40P |
| Length of End Connection Pin | 3.3mm |
| Pin Structure | 1x40P |
| Length of Mating Pin | 5.7mm |
| Circluar Pins/Square Pins | Pin Header |
| Current Rating-Signal | 3A |
