ULN2003A
ULN2003A
ПроизводительLANKE
Партномер производителяULN2003A
ОписаниеTransistors/Thyristors LANKE ULN2003A
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Массивы транзисторов Дарлингтона |
| Производитель | LANKE |
| Вес | 0.203 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Number of Channels | 7 |
| Maximum Input Voltage | 30V |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Collector Current(Ic) | 500mA |
| Maximum collector Emitter Voltage (Vceo) | 50V |
| Current - Collector(Ic) | 500mA |
| Voltage - Input(Max) | 30V |
