1N4148WX
1N4148WX
ПроизводительShenzhen JingYang
Партномер производителя1N4148WX
ОписаниеDiodes JingYang 1N4148WX
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Коммутационные диоды |
| Производитель | Shenzhen JingYang |
| Вес | 0.039 |
| Rectified Current | 150mA |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1.25V@150mA |
| Reverse Voltage (Vr) | 75V |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 1uA@75V |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4ns |
| Reverse Leakage Current | 1uA@75V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 75V |
| Pd- Power Dissipation | 400mW |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 2A |
| Current - Rectified | 150mA |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1.25V@150mA |
