BAV99X
BAV99X
ПроизводительShenzhen JingYang
Партномер производителяBAV99X
ОписаниеDiodes JingYang BAV99X
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Коммутационные диоды |
| Производитель | Shenzhen JingYang |
| Вес | 0.042 |
| Operating Temperature | - |
| Rectified Current | 200mA |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1.25V@150mA |
| Reverse Voltage (Vr) | 70V |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 2.5uA |
| Reverse Recovery Time (trr) | 6ns |
| Diode Configuration | - |
| Reverse Leakage Current | 2.5uA |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 70V |
| Pd- Power Dissipation | 0.225W |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 500mA |
| Current - Rectified | 200mA |
| Operating Junction Temperature Range | - |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1.25V@150mA |
