I-1010312P-B000
I-1010312P-B000
ПроизводительCkmtw(Shenzhen Cankemeng)
Партномер производителяI-1010312P-B000
ОписаниеConnectors Ckmtw I-1010312P-B000
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | IDC разъемы |
| Производитель | Ckmtw(Shenzhen Cankemeng) |
| Вес | 1.6 |
| Operating Temperature | -55℃~+105℃ |
| Connector Type | IDC Connector |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | - |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54mm |
| Number of PINs Per Row | 6 |
| Mounting Type | 3-Piece (Connector + Crimp Bar + Reverse Fold Cover) |
| Holder Type | Three-piece (connector + pressure plate + folding cover) |
| Current Rating | 1A |
| Number of Positions or Pins | 2x6P |
