I-1012208P-B000
I-1012208P-B000
ПроизводительCkmtw(Shenzhen Cankemeng)
Партномер производителяI-1012208P-B000
ОписаниеConnectors Ckmtw I-1012208P-B000
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | IDC разъемы |
| Производитель | Ckmtw(Shenzhen Cankemeng) |
| Вес | 0.64 |
| Operating Temperature | -55℃~+105℃ |
| Connector Type | IDC Connector |
| Contact Plating | - |
| Contact Material | - |
| Pitch | 2mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2mm |
| Number of PINs Per Row | 4 |
| Structure | 2x4P |
| Mounting Type | 2-Piece (Connector + Crimp Terminal) |
| Holder Type | Two-piece (connector + terminal block) |
| Pin Number in each Row | 4 |
| Current Rating | 1A |
| Number of Positions or Pins | 2x4P |
