YXT-ZF70-06B-00(LC)
YXT-ZF70-06B-00(LC)
ПроизводительYXT
Партномер производителяYXT-ZF70-06B-00(LC)
ОписаниеConnectors YXT YXT-ZF70-06B-00(LC)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | YXT |
| Вес | 0.154 |
| Operating Temperature | -55℃~+85℃ |
| Voltage Rating (Max) | 50V |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Pitch | 0.5mm |
| Height Above Board | 1mm |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Number of Contacts | 6P |
| Locking Feature | Front insertion and back flip type |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm |
| Current Rating | 500mA |
