TY141V-2.54-04P-14-00
TY141V-2.54-04P-14-00
ПроизводительToponelec
Партномер производителяTY141V-2.54-04P-14-00
ОписаниеConnectors Toponelec TY141V-2.54-04P-14-00
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Системный клеммный блок с пружинным зажимом |
| Производитель | Toponelec |
| Вес | 2.473 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 130V |
| Wire Gauge - AWG | 20~24 |
| Wire Gauge - mm2 | 0.2~1 |
| Number of Pins | 4P |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of PINs Per Row | 4 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current Rating | 6A |
| Number of Positions or Pins | 1x4P |
