TY271V-5.0-06P-14-00
TY271V-5.0-06P-14-00
ПроизводительToponelec
Партномер производителяTY271V-5.0-06P-14-00
ОписаниеConnectors Toponelec TY271V-5.0-06P-14-00
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Системный клеммный блок с пружинным зажимом |
| Производитель | Toponelec |
| Вес | 7.77 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 400V |
| Wire Gauge - AWG | 12~24 |
| Wire Gauge - mm2 | 0.2~2.5 |
| Number of Pins | 6P |
| Pitch | 5mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of PINs Per Row | 6 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current Rating | 24A |
| Number of Positions or Pins | 1x6P |
