CS-1191U-12
CS-1191U-12
ПроизводительCST
Партномер производителяCS-1191U-12
ОписаниеConnectors CST CS-1191U-12
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | CST |
| Вес | 0.427 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Operating Temperature Range | -25℃~+85℃ |
| Voltage Rating (Max) | 100V |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Pitch | 0.5mm |
| Height Above Board | 2mm |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Number of Contacts | 12P |
| Locking Feature | - |
| Contact Type | Top Contact |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm |
| Current Rating | 500mA |
