1165SDIG-07
1165SDIG-07
ПроизводительCST
Партномер производителя1165SDIG-07
ОписаниеConnectors CST 1165SDIG-07
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Женские головки |
| Производитель | CST |
| Вес | 0.34 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Operating Temperature Range | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 250V |
| Current Rating (Max) | 3A |
| Number of Pins | 7P |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 1 |
| Holes Structure | 1x7P |
| Row Spacing | - |
| Circular Hole / Square Hole | Square Hole |
| Number of Holes | 7P |
| Insulation Height | 5mm |
| Holes Direction | Top |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current Rating | 3A |
