CS-1166SDIG-2X21(H8.5)
CS-1166SDIG-2X21(H8.5)
ПроизводительCST
Партномер производителяCS-1166SDIG-2X21(H8.5)
ОписаниеConnectors CST CS-1166SDIG-2X21(H8.5)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Женские головки |
| Производитель | CST |
| Вес | 4.19 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 250V |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Pins | 42P |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 2 |
| Holes Structure | 2x21P |
| Row Spacing | 2.54mm |
| Circular Hole / Square Hole | Square Hole |
| Holes Direction | Top |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current Rating | 3A |
