CS-1193SDIG-2X7SMT(H4.3)
CS-1193SDIG-2X7SMT(H4.3)
ПроизводительCST
Партномер производителяCS-1193SDIG-2X7SMT(H4.3)
ОписаниеConnectors CST CS-1193SDIG-2X7SMT(H4.3)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Женские головки |
| Производитель | CST |
| Вес | 0.954 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Operating Temperature Range | -25℃~+85℃ |
| Voltage Rating (Max) | - |
| Current Rating (Max) | 3A |
| Number of Pins | 14P |
| Pitch | 2mm |
| Number of Rows | 2 |
| Holes Structure | 2x7P |
| Row Spacing | 2mm |
| Circular Hole / Square Hole | Square Hole |
| Number of Holes | 14P |
| Insulation Height | 4.3mm |
| Holes Direction | Top |
| Mounting Type | Surface Mount,Vertical |
| Current Rating | 3A |
