CS-1166SDIG-2X8(H8.5)PA6T
CS-1166SDIG-2X8(H8.5)PA6T
ПроизводительCST
Партномер производителяCS-1166SDIG-2X8(H8.5)PA6T
ОписаниеConnectors CST CS-1166SDIG-2X8(H8.5)PA6T
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Женские головки |
| Производитель | CST |
| Вес | 1.615 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 250V |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Pins | 16P |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 2 |
| Holes Structure | 2x8P |
| Row Spacing | 2.54mm |
| Circular Hole / Square Hole | Square Hole |
| Insulation Height | 8.5mm |
| Holes Direction | Top |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current Rating | 3A |
