BT137S-800E-YYT
BT137S-800E-YYT
ПроизводительYONGYUTAI
Партномер производителяBT137S-800E-YYT
ОписаниеTransistors/Thyristors YONGYUTAI BT137S-800E-YYT
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | YONGYUTAI |
| Вес | 0.448 |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 800V |
| SCR Type | - |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1.5V |
| Holding Current (Ih) | 20mA |
| Peak Forward On?State Voltage (Vtm) | 1.65V |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 500mW |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 8A |
| Gate Trigger Current(Igt) | 25mA |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 800V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | - |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.65V |
| Current - On State(It(RMS)) | 8A |
