MCR100-6
MCR100-6
ПроизводительYONGYUTAI
Партномер производителяMCR100-6
ОписаниеTransistors/Thyristors YONGYUTAI MCR100-6
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | YONGYUTAI |
| Вес | 0.031 |
| Operating Temperature | - |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 400V |
| SCR Type | 1 SCR |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | - |
| Holding Current (Ih) | 5mA |
| Peak Forward On?State Voltage (Vtm) | - |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | - |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 800mA |
| Peak non-repetitive surge current (Itsm@f) | - |
| Gate Trigger Current(Igt) | 200uA |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 400V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 200uA |
| Voltage - On State(Vtm) | - |
| Current - On State(It(RMS)) | 800mA |
| Current - Surge(Itsm@f) | - |
