DTC123YCA
DTC123YCA
ПроизводительYONGYUTAI
Партномер производителяDTC123YCA
ОписаниеTransistors/Thyristors YONGYUTAI DTC123YCA
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | YONGYUTAI |
| Вес | 0.023 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Input Voltage (VI(on)@Ic,Vce) | 3V@20mA,0.3V |
| Resistor Ratio | 5.5 |
| Input Resistor | 2.86kΩ |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Pd- Power Dissipation | 200mW |
| Current - Collector(Ic) | 100mA |
| Number | 1 NPN (Pre-Biased) |
| DC Current Gain | - |
| Voltage - Input(Max)(VI(off)) | 300mV@100uA,5V |
| Output Voltage(VO(on)) | 300mV@10mA,0.5mA |
