DTC143ECA
DTC143ECA
ПроизводительYONGYUTAI
Партномер производителяDTC143ECA
ОписаниеTransistors/Thyristors YONGYUTAI DTC143ECA
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | YONGYUTAI |
| Вес | 0.043 |
| Type | NPN |
| Input Voltage (VI(on)@Ic,Vce) | 3V |
| Resistor Ratio | 1 |
| Input Resistor | 4.7kΩ |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Pd- Power Dissipation | 200mW |
| DC Current Gain | 20@10mA,5V |
| Output Voltage(VO(on)) | 300mV |
