DTC143ZCA
DTC143ZCA
ПроизводительYONGYUTAI
Партномер производителяDTC143ZCA
ОписаниеTransistors/Thyristors YONGYUTAI DTC143ZCA
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | YONGYUTAI |
| Вес | 0.031 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | NPN |
| Power Dissipation (Pd) | 200mW |
| Input Voltage (VI(on)@Ic,Vce) | 1.3V |
| Transistor Type | NPN |
| Resistor Ratio | 10 |
| Output Voltage (VO(on)@Io/Ii) | 0.3V@5mA/0.25mA |
| Input Resistor | 4.7kΩ |
| Input Voltage (VI(off)@Ic,Vce) | 500mV@100uA,5V |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Pd- Power Dissipation | 200mW |
| Current - Collector(Ic) | - |
| Number | - |
| DC Current Gain | 80@10mA,5V |
| Voltage - Input(Max)(VI(off)) | 500mV@100uA,5V |
| Output Voltage(VO(on)) | 300mV |
