830-A-111-THR/02
830-A-111-THR/02
ПроизводительWECO
Партномер производителя830-A-111-THR/02
ОписаниеConnectors WECO 830-A-111-THR/02
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Системный клеммный блок с пружинным зажимом |
| Производитель | WECO |
| Вес | 0.7 |
| Operating Temperature | -40℃~+120℃ |
| Operating Temperature Range | -40℃~+120℃ |
| Voltage Rating (Max) | 160V |
| Current Rating (Max) | 13.5A |
| Wire Gauge - AWG | 18~24 |
| Wire Gauge - mm2 | 0.2~1.0 |
| Mounting Style | Bend insert |
| Number of Pins | 2P |
| Pitch | 3.5mm |
| Number of Rows | - |
| Number of PINs Per Row | 2 |
| Structure | - |
| Mounting Type | Right Angle |
| Current Rating | 13.5A |
| Number of Positions or Pins | - |
