876-DR/08
876-DR/08
ПроизводительWECO
Партномер производителя876-DR/08
ОписаниеConnectors WECO 876-DR/08
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Системный клеммный блок с пружинным зажимом |
| Производитель | WECO |
| Вес | 12 |
| Operating Temperature | -40℃~+100℃ |
| Operating Temperature Range | -40℃~+100℃ |
| Voltage Rating (Max) | 500V |
| Current Rating (Max) | 10A |
| Wire Gauge - AWG | 16~26 |
| Wire Gauge - mm2 | 0.14~2.5 |
| Mounting Style | Direct Insert |
| Number of Pins | 8P |
| Pitch | 7.5mm |
| Number of Rows | - |
| Number of PINs Per Row | 8 |
| Structure | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current Rating | 10A |
| Number of Positions or Pins | - |
