HF601-50-02VE
HF601-50-02VE
ПроизводительYamaichi Electronics
Партномер производителяHF601-50-02VE
ОписаниеConnectors Yamaichi Electronics HF601-50-02VE
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | Yamaichi Electronics |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature Range | -40℃~+85℃ |
| Contact Plating | Nickel-plated |
| Contact Material | Copper alloy |
| Pitch | 0.5mm |
| Height Above Board | 2mm |
| Mounting Type | Horizontal attachment |
| Number of Contacts | 50P |
| Locking Feature | Flip type |
| Contact Type | Bottom Contact |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm |
