MCR100-8G
MCR100-8G
ПроизводительGalco Industrial Electronics
Партномер производителяMCR100-8G
ОписаниеTransistors/Thyristors Galco Industrial Electronics MCR100-8G
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | Galco Industrial Electronics |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+110℃@(Tj) |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 600V |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 800mV |
| Holding Current (Ih) | 5mA |
| Peak Forward On?State Voltage (Vtm) | 1.7V |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 800mA |
| Peak non-repetitive surge current (Itsm@f) | 10A@60Hz |
| Gate Trigger Current(Igt) | 200uA |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 600V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 200uA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.7V |
| Current - On State(It(RMS)) | 800mA |
| Current - Surge(Itsm@f) | 10A@60Hz |
