SPRF1C16DC12K-2L
SPRF1C16DC12K-2L
ПроизводительHasco Relays
Партномер производителяSPRF1C16DC12K-2L
ОписаниеRelays Hasco Relays SPRF1C16DC12K-2L
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сигнальные реле |
| Производитель | Hasco Relays |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+70℃ |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Contact form | One set changeover: 1C (SPDT - changeover) |
| Maximum Switching Voltage | 277V@AC |
| Operate Time | 8ms |
| Coil Voltage | 12V |
| Release Time | 8ms |
| Coil Type | Dual Coil |
| Maximum Switching Current | 16A |
| Switching Voltage(Max) | 277V@AC |
| Switching Current(Max) | 16A |
