TP65H070LDG
TP65H070LDG
ПроизводительTransphorm
Партномер производителяTP65H070LDG
ОписаниеGallium Nitride (GaN) Devices Transphorm TP65H070LDG
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Транзисторы GaN (GaN HEMT) |
| Производитель | Transphorm |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Power Dissipation | 96W |
| Drain-source on-state resistance | 85mΩ |
| Transistor Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current | 25A |
| Drain Source Breakdown Voltage | 650V |
