TPH3206PS
TPH3206PS
ПроизводительTransphorm
Партномер производителяTPH3206PS
ОписаниеGallium Nitride (GaN) Devices Transphorm TPH3206PS
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Транзисторы GaN (GaN HEMT) |
| Производитель | Transphorm |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -55℃~+175℃ |
| Power Dissipation | 96W |
| Transistor Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current | 17A |
| Drain Source Breakdown Voltage | 600V |
| Drain Source On-State Resistance(8V) | 180mΩ |
