74HC595D
74HC595D
ПроизводительHXY MOSFET
Партномер производителя74HC595D
ОписаниеLogic HXY MOSFET 74HC595D
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регистры сдвига |
| Производитель | HXY MOSFET |
| Вес | 0.301 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Supply Voltage | 2V~6V |
| Output Type | Tri-State |
| Number of Elements | - |
| Clock Frequency | 60MHz |
| Function | Serial-to-Serial or Parallel |
| Series | 74HC |
| Voltage - Supply | 2V~6V |
| Number of Bits per Element | 8 |
