CSEC203-3002B011C1AE
CSEC203-3002B011C1AE
ПроизводительGREENCONN
Партномер производителяCSEC203-3002B011C1AE
ОписаниеConnectors GREENCONN CSEC203-3002B011C1AE
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Женские головки |
| Производитель | GREENCONN |
| Вес | 0.889 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Operating Temperature Range | -40℃~+105℃ |
| Current Rating (Max) | 1A |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Number of Pins | 60P |
| Pitch | 1.27mm |
| Number of Rows | 2 |
| Holes Structure | 2x30P |
| Row Spacing | 1.27mm |
| Circular Hole / Square Hole | Square Hole |
| Insulation Height | 2mm |
| Holes Direction | Top |
| Mounting Type | Surface Mount,Vertical |
| Current Rating | 1A |
