CSFA101-2002A001R1AC
CSFA101-2002A001R1AC
ПроизводительGREENCONN
Партномер производителяCSFA101-2002A001R1AC
ОписаниеConnectors GREENCONN CSFA101-2002A001R1AC
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Женские головки |
| Производитель | GREENCONN |
| Вес | 1.6 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Operating Temperature Range | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 500V |
| Current Rating (Max) | 2A |
| Number of Pins | 20P |
| Pitch | 2mm |
| Number of Rows | 1 |
| Holes Structure | 1x20P |
| Circular Hole / Square Hole | Square Hole |
| Number of Holes | 20P |
| Insulation Height | 4.3mm |
| Holes Direction | Top |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current Rating | 2A |
