CSHA201-0502A001R1AB
CSHA201-0502A001R1AB
ПроизводительGREENCONN
Партномер производителяCSHA201-0502A001R1AB
ОписаниеConnectors GREENCONN CSHA201-0502A001R1AB
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Женские головки |
| Производитель | GREENCONN |
| Вес | 0.983 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Operating Temperature Range | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 600V |
| Current Rating (Max) | 3A |
| Number of Pins | 10P |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 2 |
| Holes Structure | 2x5P |
| Row Spacing | 2.54mm |
| Circular Hole / Square Hole | Square Hole |
| Insulation Height | 8.5mm |
| Holes Direction | Top |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current Rating | 3A |
