CSHC205-2002A001R1AA
CSHC205-2002A001R1AA
ПроизводительGREENCONN
Партномер производителяCSHC205-2002A001R1AA
ОписаниеConnectors GREENCONN CSHC205-2002A001R1AA
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Женские головки |
| Производитель | GREENCONN |
| Вес | 6.702 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Operating Temperature Range | -40℃~+105℃ |
| Current Rating (Max) | 3A |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Number of Pins | 40P |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 2 |
| Holes Structure | 2x20P |
| Row Spacing | 2.54mm |
| Circular Hole / Square Hole | Square Hole |
| Number of Holes | 40P |
| Insulation Height | 8.5mm |
| Holes Direction | Top |
| Mounting Type | Surface Mount,Vertical |
| Current Rating | 3A |
