GPHA204-0802A001A1AC
GPHA204-0802A001A1AC
ПроизводительGREENCONN
Партномер производителяGPHA204-0802A001A1AC
ОписаниеConnectors GREENCONN GPHA204-0802A001A1AC
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | IDC разъемы |
| Производитель | GREENCONN |
| Вес | 3.486 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Operating Temperature Range | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | - |
| Current Rating (Max) | 3A |
| Connector Type | IDC Header |
| Contact Plating | - |
| Contact Material | - |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54mm |
| Number of PINs Per Row | 8 |
| Structure | 2x8P |
| Mounting Type | Through Hole |
| Holder Type | Direct Insert |
| Pin Number in each Row | 8 |
| Current Rating | 3A |
| Number of Positions or Pins | 2x8P |
