CD4001B/883
CD4001B/883
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Модули приемопередатчиков IrDA |
| Производитель | RCA |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ |
| Number of Channels | 4;2 |
| Voltage - Supply | 3V~18V |
| Logic Type | NOR Gate |
| Logic Family | CD4000B |
| Propagation Delay | 60ns@10V,50pF |
| Input Logic Level - Low | 1.5V;3V;4V |
| Input Logic Level - High | 3.5V;7V;11V |
| Output Logic Level - Low | 50mV |
| Output Logic Level - High | 4.95V;9.95V;14.95V |
| Current - Output Low(IOL) | 4.2mA;1.6mA;640uA |
| Quiescent Current(Iq) | 5uA |
