FRS300BA50
FRS300BA50
ПроизводительSanRex Corporation
Партномер производителяFRS300BA50
ОписаниеDiodes SanRex Corporation FRS300BA50
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Коммутационные диоды |
| Производитель | SanRex Corporation |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+150℃ |
| Rectified Current | 300A |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1.3V@300A |
| Reverse Voltage (Vr) | 500V |
| Reverse Recovery Time (trr) | 200ns |
| Reverse Leakage Current | 300mA@500V |
