FRS400BA60
FRS400BA60
ПроизводительSanRex Corporation
Партномер производителяFRS400BA60
ОписаниеDiodes SanRex Corporation FRS400BA60
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Коммутационные диоды |
| Производитель | SanRex Corporation |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+150℃ |
| Rectified Current | 400A |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1.4V@400A |
| Reverse Voltage (Vr) | 600V |
| Reverse Recovery Time (trr) | 200ns |
| Reverse Leakage Current | 400mA@600V |
