FRS400EA200
FRS400EA200
ПроизводительSanRex Corporation
Партномер производителяFRS400EA200
ОписаниеDiodes SanRex Corporation FRS400EA200
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Коммутационные диоды |
| Производитель | SanRex Corporation |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+150℃ |
| Rectified Current | 400A |
| Forward Voltage (Vf@If) | 2.2V@400A |
| Reverse Voltage (Vr) | 2kV |
| Reverse Recovery Time (trr) | 700ns |
| Reverse Leakage Current | 100mA@2000V |
